Zawody łucznicze V Memoriał Zdzisława Kozłowskiego Prezesa PZŁucz.

W miniony weekend na Stadionie Miejskim w Wasilkowie odbył się już po raz piąty Memoriał Zdzisława Kozłowskiego. Impreza rokrocznie jest okazją do upamiętnienia białostoczanina Zdzisława Kozłowskiego – wieloletniego działacza sportowego, sędziego klasy państwowej w łucznictwie olimpijskim, od 1976 roku związanego z władzami PZŁ, Prezesa Polskiego Związku Łuczniczego w latach 2012 -2016.

Zawodnicy z takich klubów jak UKS Morświn Gdynia, ROKIS Radzyń, UKS Puszcza Supraśl, Stowarzyszenie “Łuczniczy Marymont” oraz UKS Świstrzały Białystok w wyśmienitych warunkach pogodowych stanęli do rywalizacji w kategorii łuk klasyczny oraz łuk bloczkowy. Podczas zdrowej rywalizacji sportowej, nie zabrakło dobrych wyników.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach okazali się:

łuk olimpijski, kat. seniorki

I miejsce  – Magdalena Zając (St. Łuczniczy Marymont)

II miejsce – Ewa Sobieraj (St. Łuczniczy Marymont)

łuk olimpijski, kat. seniorzy

I miejsce – Piotr Starzycki (St. Łuczniczy Marymont)

II miejsce – Sławomir Napłoszek (St. Łuczniczy Marymont)

III miejsce – Antoni Pusz (UKS Morświn Gdynia)  

łuk bloczkowy, open

I miejsce – Jacek Żukowski (UKS Świstrzały)

II miejsce – Adam Koda (UKS Świstrzały)

III miejsce – Cezary Sobieraj (ROKiS Radzymin)

Wszystkim zawodnikom uczestniczącym w zawodach gratulujemy.

Zawody odbywały się pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Wasilkowa. Patronat medialny nad wydarzeniem roztoczyło Polskie Radio Białystok oraz Portal BiałystokOnline. Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: Burmistrzowi Wasilkowa oraz USK Hubal Białystok.

Podlasie jako kraina wielu kultur zawsze chętnie wita uczestników sportowych zmagań tym co najpiękniejsze, nie tylko pięknem natury, ale głównie wzajemnych relacji. Stąd podczas memoriału mogliśmy uroczyście wyrazić wdzięczność Panu Mirosławowi Dzienisowi, który przez ostatnie lata jako Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Łuczniczego zabiegał o promowanie i rozwój łucznictwa w województwie podlaskim oraz na arenie ogólnopolskiej.

Mamy nadzieję na kolejne wspólne spotkania na torach łuczniczych na malowniczym Podlasiu. Już dziś kierujemy zaproszenie na VI Memoriał Zdzisława Kozłowskiego w 2024 roku.